A magyar labdarúgó válogatottra rámosolygott a szerencse Nizzában. Vasárnap sorsolták a 2020-as kontinenstorna selejtező csoportjait, amelyben sikerült elkerülnünk igazán nehézsúlyú ellenfeleket. Persze a papíron legerősebb görög csapat ellen sem lesz könnyű, de mégis más, mint egy tornaesélyes ellen játszani. Magyarország a rangsorolás szeszélyei folytán a második kalapból várta a sorsolást. De jellemző a kiemelésre, hogy a harmadik kalapból Romániát kaptuk meg, így revansot vehetünk az ősszel Bukarestben elszenvedett 3-0-s vereségért.
A csoportba Görögországon és Románián kívül Finnország, Észak-Írország és Feröer került. A sorozatot szeptember 7-én itthon kezdjük Észak-Írország ellen, majd október 11-én újra a román fővárosba látogat a csapat, reméljük sokkal több sikerrel, mint tette azt legutóbb. Ami azt illeti, ha innen sem jutunk ki, akkor sehonnan. A 2016-os franciaországi kontinenstornán az eddigi 16 csapat helyett 24-en vehetnek részt, jelentősen könnyítve a gyengébb válogatottaknak a kijutás lehetőségét.
Az eddigi selejtezőkön megszokott helyett (ahol az első automatikusan kijut, míg a második selejtezőt játszik) minden csoportmásodik is egyből kijut, és még a harmadik helyezettek is pótselejteznek (de a legjobb csoport harmadik selejtező nélkül).
Esélylatolgatás
A görögök bár nem számítanak kimondott sztárcsapatnak a 2004-es Eb győzelmük óta folyamatosan képviseltetik magukat világversenyeken és a minket legyőző románokat is könnyedén lépték át a vb-pótselejtezőkön. A románokat illene végre legyőzni tétmeccsen, és elégtételt venni a vb-selejtezőben elszenvedett vereségért. A finnek ellen jó emlékeket őrzünk 2010-ben sikerült Helsinkiben nyernünk egy hosszabbításbeli Dzsudzsák-góllal. Az észak-írek pedig azóta várnak egy nagy tornára, mint mi. Gyakorlatilag minden csapat elégedett a könnyűnek történő sorsolással.
Pintér Attila a válogatott szövetségi kapitánya úgy reagált a sorsolásra, hogy nekünk saját magunkkal kell foglalkozunk. Erre jó alkalom lesz a már korábban lekötött finnek elleni barátságos meccs. A kapitány korábban azt is jelezte, hogy az eddigieknél több válogatott összetartást szeretne és a hazai első osztályban játszó játékosok is nagyobb szerepet kaphatnak. Kérdés, hogy mennyi konfliktust fog-e ez generálni a hazai edzőkben, illetve a légiósok eleve nehezebben tudnak részt venni a válogatott felkészülésein.
Most vagy soha?
A mieink mellett a románok, a finnek és az észak-írek is nagy sanszot kaptak a kijutásra, ennek ellenére a felvizezett indulási feltételek mellett sem lesz könnyű az út Franciaországba. Érdekes két szempontból is értékelni a résztvevő csapatok számának bővítését, így a selejtezőket is. Egyik részről elértéktelenedik a selejtező – a nagycsapatok megerőltetés nélkül sétálhatnak ki – addig az európai középmezőny óriási sanszot kap arra, hogy képviselhesse magát az EB-n.