A híreket olvasva kezdem úgy érezni, mintha egy izgalmas sci-fi történetbe csöppentem volna. Az elmúlt időszakban egyes nemzetek őrültebbnél őrültebb találmányokkal sokkolják a közvéleményt. Ezekkel a nagy bejelentésekkel csak egy baj van: a csodákat még nem láthattuk működés közben. Nézzünk három találmányt, amelyekről eddig csak futurisztikus történetekben olvashattunk, de állítólag már léteznek.
1.) Magyarország Orbán Viktor udvari vállalkozója szerint hamarosan "energiacellák" tömegtermelésébe kezd, ezzel pedig olyan növekedési pályára áll az ország, amilyet még nem láttunk. A vállalkozó homályos megjegyzései arra engednek következtetni, hogy Tesla után szabadon megalkotta azt az energiaforrást, ami többletenergiát termel. Ha ez igaz, valóban forradalmi felfedezésről van szó, és büszkék lehetünk majd rá. Elméletileg már idén ősszel, ugyanis a vállalkozó már a tömegtermelésen és a logisztikán töri a fejét, azaz a találmány már létezik, azt letesztelték.
2.) Mai hír, hogy Irán feltalálta az időgépet. Az iráni Stratégiai Találmányok Központjának igazgatója jelentette ezt be, ám ő még nem akar tömegtermelni, mert fél, hogy a kínaiak ellopják az ötletét. Mindenesetre a szerkezet állítólag készen van, és 98%-os pontossággal megjósolja a jövőt. Ha a hír igaz, örülünk, ha nem, az igazgató valószínűleg közröhej tárgya lesz.
3.) Vagy pusztán tréfa, vagy jól álcázott felfedezés a kínai csillagkapu, amiről azt állítják az építői, hogy pusztán egy egyszerű látványosság. De ki tudja? Ha Széles Gábor forradalmasíthatja a világ energiagazdálkodását, akkor bármi megtörténhet.
Ön melyik találmányt várja a legjobban? A magyar energiacellát, az iráni időgépet, vagy a működő kínai csillagkaput?
Ha szeretsz minket olvasni, lájkold blogunk Facebook-oldalát!