Az Index az összeesküvés elméletek gyártása kapcsán is írt a tragédiáról, de számomra nem is az emberek buta és felszínes konspirálása volt a megdöbbentő, hanem az, hogy egyesek milyen gusztustalan módon használnak ki minden lehetőséget alantas céljaik eléréséhez. A bostoni robbantás után tömegével lepték el a Facebookot a tragédiáról elnevezett like-vadász csoportok.
Az emberek, kisgyerekek halálával, amputálásával, és rengeteg sérülttel járó robbantás már önmagában is tragédia. Ráadásul mindez olyan helyszíneken történt, amik nemes célokat szolgálnak, úgymint sport és tanulás. (Számomra azért is különösen felkavaró, mert én is versenyszerűen futottam fiatalabb koromban. Őszintén szólva nem tudtam végignézni a merénylet után készült fényképeket.)
Már az is sok volt, mikor egy időben „talált tárgyak” kerültek fel Facebookra, érdekes módon mindig valamilyen termék logójával. Vagy mikor rendszeresen „beteg gyerekek” számlaszámait küldözgették körbe. De amikor egy aktuális szerencsétlenségre ilyen hamar lecsapnak a nyerészkedők, az tényleg undorító.
De nem baj! Vadásszunk like-okat, nevezzük át csoportunkat „Lélekben a bostoni robbantás áldozataival vagyunk”-ra, tegyünk ki random futóversenyző gyerekekről képet, mintha ők lennének az áldozatok, és kezdjünk hamis adománygyűjtésbe! (Ja, és aki nem küldi tovább a mi bostoni robbantásról szóló bejegyzésünket, azt balszerencse éri!)
Persze, biztos akad, akit a jó szándék vezérel, de egyszerűen hihetetlen, milyen sokan dőlnek be még mindig ezeknek a továbbküldős átveréseknek.